58 новозаразени со коронавирус во Скопје, вкупно 625 активни случаи во главниот град

Од:

Според последните податоци на Министерството за здравство, во моментов во Скопје има 625 лица заразени со коронавирусот, а најмногу од нив се во општините Аеродром – 93, Центар – 89 и Гази Баба – 74.

По вчерашниот 51 нов случај, денеска се регистрирани 58 новозаразени во главниот град, информираат здравствените власти.

Еве како се распределени активните случаи на Ковид-19 по општините во Скопје и околината:

• Чаир – 68

• Гази Баба – 74

• Аеродром – 93

• Карпош – 71

• Центар – 89

• Кисела Вода – 64

• Ѓорче Петров – 36

• Бутел – 33

• Шуто Оризари – 16

• Студеничани – 10

• Сарај – 14

• Арачиново – 8

• Илинден – 23

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 5

• Петровец – 7

• Зелениково – 1

• Странец – 9

• Нераспределен-1

Би можело да ве интересира

Министерот Спасовски позитивен на Ковид-19

А1он

Четворица лаборанти од Клиничката болница во Штип позитивни на Ковид-19

Жарко Настоски

Утре без вода неколку улици во општина Карпош

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Музичарите до власта: Забранивте да пееме, а ги отворивте границите

Ана Василевска

Скоро 3.500 скопјани со Ковид-19, во три општини има над 500 активни случаи

Жарко Настоски

247 новоинфицирани со коронавирус, 15 пациенти починале

Жарко Настоски