53-годишник од Теново е починатиот човек најден вчера во Вардар

Од:

Тетовската полиција информираше дека е идентификуван починатиот маж кој беше најден во водите на реката Вардар во близина на селото Радиовце вчера околу 14 часот. Станува збор за 53-годишник од селото Теново, исто од Општина Брвеница кој се водеше како исчезнат од 28 јуни.

– По идентификација од семејството било утврдено дека се работи за З.Р.(53) од тетовско Теново, за кој претходно било пријавено дека се оддалечил од домот. Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, a лекар од итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, информираат од СВР Тетово.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.

Би можело да ве интересира

Тело на маж пронајдено во канал кај Кочани

Жарко Настоски

Со поддршка од „Комитите“, Вардар го почна походот кон враќањето во Првата лига

Жарко Настоски

Починато лице пронајдено во Турскиот театар

Жарко Настоски

Жител на Бардовци пронајден мртов накај Качанички пат

Жарко Настоски

38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

Жарко Настоски

Црногорец без документи пронајден мртов во куќа во Кисела Вода

Жарко Настоски