39-годишен скопјанец пронајден мртов во викендичка во село Чучер

Од:

Вчера попладне околу 12.35 часот во СВР Скопје е пријавено дека во викенд куќа во село Чучер, скопско, 32-годишниот Б.А. од Крива Паланка го пронашол починат неговиот другар 39-годишниот Н.Т. од Скопје, со кого од 25.01.2023 заедно престојувале во викенд куќата, извести МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

25-годишна девојка загина во тешка сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Ана Ололовска

Претрес во Гостивар, пронајден кокаин

Ана Ололовска

Малолетно девојче повредено од дефектолог од Скопје

Ана Ололовска

Маж од Тетово пукал кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Приведен крадец, следува пријава против него и лицата кои му помагале

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, се обидел да подигне брз кредит со фалсификувана лична карта

Ана Ололовска