386 санкции за неносење маска

Од:

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 386 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Прилепскиот градоначалник Илија Јовановски е позитивен на коронавирусот

Жарко Настоски

725 новозаразени со коронавирус, 13 пациенти починале

Жарко Настоски

Не се исклучени нови мерки, но засега нема потреба, вели Филипче

Жарко Настоски

Мијалков немал покачена температура пред да влезе кај Рускоска

Пристигна втората пратка вакцини од српската донација

Катерина Павлова-Николовска

Со Ковид-19 инфициран дел од медицинскиот персонал на Заводот за кардиваскуларни болести во Охрид