35-годишен скопјанец починат донесен во „8 Септември“

Од:

35-годишен скопјанец починат бил донесен во болницата „Септемрви“. Лекарите констатирале смрт, а спроед изјавата на неговиот татко, на човекот му се слошили дома по што бил однесен во болница. На телото немало траги на насилство информираше МВР.

– На 21.06.2024 во 20.10 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека во Градската општа болница „8 Септември“ без знаци на живот бил донесен Е.Д.(35) од Скопје. Според изјавата на неговиот татко, на Е.Д. му се слошило во домот, по што бил донесен во болницата, каде што лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, се вели во соопштението од МВР.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Се истепале две фамилии во Штип, единаесетмина приведени

Споделувал детска порнографија во групи на социјални мрежи, приведен 28-годшник од Велешта

21-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Воз прегази скопјанец кај булеварот „Србија“

Катерина Ѓуровски

Во угостителски објекти и на концерт во Скопје пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Залутан куршум погоди автомобил во движење кај Сарај