35-годишен пациент од Скопје почина од Ковид-19

Од:

Од 2013 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 347 нови случаи на Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од нив 179 се од Скопје.

Во последното деноноќие регирстрирани се 270 оздравени пациенти од главниот град, а пет жители на Скопје починале како последица од Ковид-19.

Најмладиот починат од Скопје е на возраст од 35 години, најстариот имал 81 година.

Бројот на активни случаи во земјата е 11.269, а 6.359 се од Скопје, информира Министерството за здравство.

Би можело да ве интересира

Пандов за „А1он“: Некој јави дека политичар седи во кафеаната, ќе си ја платам казната

Кривични пријави за осум лица кои на граница покажале фалсификувани ПЦР-тестови

721 нов случај на Ковид-19, починати се седум лица

Опозицијата обвинува за вратен аванс од кинеската компанија, власта нема конкретен термин за доаѓањето на вакцините

Запечатена кафеаната во Стајковци која по работното време ги угости  Неделковски, Пандов и Панчевски

Маја Илиевска-Пачемска

Полицијата упадна во дом на струмичанец кој си правел забава со 11 пријатели