29 казни за брзо возење во Куманово

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека 29 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово.

„Денеска (14.09.) полициски службеници од СВР Куманово спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 29 возачи. Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, се наведува во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Санкционирани 313 возачи за пречекорување на брзина

Ана Ололовска

Во Скопје изречени 152 сообраќајни прекршока, 45 за брзо возење

Ана Ололовска

МВР изрече 310 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

Во Скопје вчера биле изречени 171 санкции во сообраќајот, 25 за возење под дејство на алкохол

Ана Ололовска

МВР: 184 сообраќајни прекршоци во Скопје, 39 за брзо возење

Мери Јордановска

Казнети 310 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

Ана Ололовска