27-седумгодишно момче прободено во викенд куќа во каменичко

Од:

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските служби се случил околу 4 часот изутрината, од каде велат дека причина за немилиот настан е расправија помеѓу повеќе лица.

– На 31 јули 2021 околу 04:00 часот во Полициското одделение Македонска Каменица е пријавено дека по претходна расправија, со повреда од остар предмет во Итната медицинска помош во Македонска Каменица е примен Н.М.(27), информираа од полицијата.

По преземени мерки, како што додадоа, е утврдено дека лицето се здобило со повреда при расправија на повеќе лица во викенд куќа во Поточка маала, во село Тодоровци.

За целосно расчистување на случајот преземени се понатамошни мерки од страна на надлежните органи.

Би можело да ве интересира

Македонец со Ауди возел 250 километри на час на автопат во Србија

Потрага по рибар кој исчезнал во езерото Козјак

Лекар од Психијатарската болница во Скопје пронајден мртов

Катерина Павлова-Николовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец нападнал девојка оти не сакала да бидат во врска

Катерина Павлова-Николовска

Граната од Првата светска војна пронајдена при ископ во Скопје