25 санкционирани возачи за затемнети стакла

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во периодот од 20.09.2021 до 26.09.2021 била спроведена контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), при што санкционирани се 25 возачи.

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Повеќе сообраќајни казни во Тиквешијата годинава, помалку несреќи и жртви

Ана Ололовска

Санкционирани 166 возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 25 возачи за затемнети стакла

Ана Ололовска

Изречени 394 санкции за брзо возење на територијата на цела држава

Ана Ололовска

Санкционирани 119 возачи во Скопје

Ана Ололовска