Опожарени два стана во Куманово

Од:

На 5.0.2022 во 16.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во стан на ул.„Иво Лола Рибар“ во Куманово, сопственост на Т.А.(71) од Куманово.

dobivaj vesti na viber

Пожарот, од кој бил оштетен и станот на М.Ј.(36) од Куманово, бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово.

Повредени лица нема, а увид извршила екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Ана Ололовска

Пожарот меѓу Дојран и Богданци се уште е активен

Катерина Павлова-Николовска

Пожарот кај село Фурка се интензивира, побарана е хеликоптерска интервенција во гасењето

Горан Наумовски

Загина жена во пожар во Стар Дојран

Горан Наумовски

Изгоре овоштарник во Велес

Удар од гром предизвикал пожар во Прилеп, целосно изгорени четири куќи

Катерина Павлова-Николовска