188 санкционирани возачи во Скопје, 18 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи известува дека во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 188 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 18 санкции, три мерки за возење под дејство на алкохол, 11 санкции за возење без возачка дозвола. Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за нерегистрирани возила…, соопшти МВР.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

148 санкционирани возачи во Скопје, 60 под дејство на алкохол

Ана Ололовска

167 санкционирани возачи во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сообраќаен хаос во Скопје, заглавено остана и возило на Брза помош со вклучени ротации

Ландов

135 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

Девет технички неисправни автобуси што вршат превоз на ученици, исклучени се од сообраќај

Ана Ололовска

Утре времен сообраќаен режим на улицата „Даме Груев“

Ана Ололовска