1871 активен случај на Ковид 19 во Скопје, најмногу случаи во Чаир

Од:

Во Скопје е регистриран 1871 активен случај на лица заразени со коронавирус, а најмногу од нив се во Чаир, 323, информира Министерството за здравство. Еве ја распределбата на случаите по општини во главниот град:

•       Чаир – 323
•       Аеродром – 162
•       Бутел – 146
•       Гази Баба – 200
•       Центар – 146
•       Карпош – 147
•       Сарај – 128
•       Кисела Вода – 108
•       Ѓорче Петров – 107
•       Студеничани – 116
•       Шуто Оризари – 86
•       Арачиново – 45
•       Илинден – 31
•       Петровец – 17
•       Чучер Сандево – 16
•       Сопиште – 8
•       Зелениково- 13
•       Странец – 5
•       Нераспределен- 67

Би можело да ве интересира

Во Скопје 1.342 активни случаи на Ковид-19

А1он

75 новозаразени со коронавирус, починале пет лица

А1он

Повеќе од седум дена нема нови случаи на коронавирус во Македонска Каменица

А1он

Македонскиот „Космонаутко“: Вие сте на плажи каде што сте кул и фенси, вие сте виновни што децата ни страдаат!

Мери Јордановска

Штипските епидемиолози зедоа 130 контролни брисеви од текстилните работници и нивните семејства

А1он

Гостивар на врвот од дневната „ковид статистика“, 22 новоинфицирани

Ана Ололовска