182 санкционирани возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 182 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции, 20 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл. Изречени се 10 мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), седум санкции за нерегистрирани возила, шест мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз, пет санкции за користење мобилен телефон…, соопштува МВР.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

203 санкционирани возачи во Скопје, 36 за брзо возење

Ана Ололовска

67 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, 18 упатени на вонреден технички преглед

Ана Ололовска

188 санкционирани возачи во Скопје, 18 за брзо возење

Ана Ололовска

157 санкционирани возачи во Скопје, 21 за брзо возење

Ана Ололовска

84 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, 26 возила се упатени на вонреден технички преглед

Ана Ололовска

Посебен сообраќаен режим во Скопје в среда и четврток, претседателката на EK во посета на државата

Ана Ололовска