18 повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

Од:

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

dobivaj vesti na viber

Од евидентираните осум сообраќајки во петокот во пет со полесни повреди се здобиле осум лица, а три незгоди се со материјална штета.

Во саботата, пак, се случиле пет сообраќајни незгоди, во три полесно се повредени три лица, а во две е причинета материјална штета.

Како што информираат од СВР Скопје, вчера во Скопје се регистрирани седум сообраќајки. Во четири незгоди со полесни повреди се здобиле седум лица, а во три е причинета материјална штета.

Во текот на изминатите три дена од страна на сообраќајната полиција откриени се поголем број прекршоци. Тројца возачи не го почитувале ограничувањето на брзината на движење, шест возачи го управувале возилото под дејство на алкохол и се исклучени од сообраќај, девет возачи поминале на црвено светло на семафор, а 18 возачи го управувале возилото по истекот на важноста на сообраќајната дозвола или без возачка дозвола. Затекнати се 12 непрописно паркирани возила.

Викендов со помош на специјалното возило „пајак“ се отстранети 85 непрописно паркирани возила.

Би можело да ве интересира

165 санкционирани возачи во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска

203 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Ана Ололовска

194 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење

Ана Ололовска

130 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

131 санкциониран возач во Скопје, 25 без возачка дозвола

Ана Ололовска

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

Ана Ололовска