18-годишна девојка загина во сообраќајна несреќа кај Куманово

Од:

Осумнаесетгодишна девојка загина, а две лице се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера во близина на наплатната станица „Романовце“ Кумановско, соопшти денеска МВР. Во сообраќајната несреќа учествувале автомобил „ауди“ и товарно возило „застава“.

– Вчера во 21.55 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопат Скопје – Куманово, на околу еден километар пред наплатна станица „Романовце“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.В.(20) од Куманово, и товарно возило „застава“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.В.(55) од кумановското село Старо Нагоричане. На местото на незгодата починала М.М.(18) од Куманово, сопатничка во возилото „ауди“, додека С.В. се здобил со тешки телесни повреди, а Д.В. се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Куманово, соопшти МВР.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа на СВР Куманово, а по наредба на обвинителот, телото на починатата било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани

Ана Ололовска

Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена, возачот избегал

Катерина Павлова-Николовска

Во железничка несреќа во Битола повредени две деца

А1он

Пожар до темел изгоре четири бараки во Гостивар, осум семејства останаа без дом

Катерина Павлова-Николовска

Пожар во училиштето „Ферид Бајрам“ во Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Маричиќ: Не можам да бидам рамнодушен за условната казна за сообраќајката во Охрид во која починаа две момчиња

А1он