178 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи извести дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 178 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 29 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, соопшти МВР.

– Изречени се 14 мерки за користење мобилен телефон, девет санкции за некористење сигурносен појас, шест мерки за нерегистрирани возила, четири санкции за технички неисправни возила во јавниот превоз, седум мерки за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се наведува во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

150 пијани возачи санкционирани изминатата вечер

Ана Ололовска

165 санкционирани возачи во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска

203 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Ана Ололовска

194 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење

Ана Ололовска

130 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

131 санкциониран возач во Скопје, 25 без возачка дозвола

Ана Ололовска