175 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи извести дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 175 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 65 санкции, 39 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 17 мерки за возење без возачка дозвола. Изречени се шест мерки за користење на мобилен телефон, 16 санкции за возење под дејство на алкохол, пет мерки за нерегистрирани возила…, соопшти МВР.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

90 санкционирани возачи во Скопје: 18 за брзо возење

Ана Ололовска

ВИДЕО: Значително намален бројот на жртви на сообраќајниците

Ана Ололовска

219 санкционирани возачи во Скопје: 55 за брзо возење

Ана Ололовска

ЈСП: Во случај на блокада на раскрсницата кај Дом на печат изменет режим на повеќе автобуски линии

Ана Ололовска

191 сообраќаен прекршок во Скопје, 49 за брзо возење

Ана Ололовска

176 сообраќајни прекршоци во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска