174 санкционирани возачи во Скопје, 38 за брзо возење

Од:

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (11.08.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 174 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 38 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, 13 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се 10 мерки за непочитување на првенство на минување, седум санкции за возење под дејство на алкохол, пет мерки за користење мобилен телефон при возење…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, предупредуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Камерата сними куче како пребрзо вози автомобил

Предраг Петровиќ

Откриен предизвикувач на тешка сообраќајна несреќа во Скопје, за половина час сторил три кривични дела

Санкционирани 177 возачи од кои 37 за брзо возење во Скопје

276 санкционирани возачи во Скопје, 109 за брзо возење

121 санкционирани возачи во Скопје, 35 за брзо возење

164 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење