17-годишно момче прегазено во Тетово, возачот избегал

Од:

Седумнаесетгодишно момче било прегазено од автомобил вчера на улицата „Благоја Тоска“ во Тетово, информира Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Вчера околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на улицата Благоја Тоска, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од селото Бродец, Тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е. Д. бил пренесен во Клинички центар Тетово каде му била констатирана тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување“, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Македонка загина на работното место во Данска

А1он

Тетовец ја нападнал сопругата

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Загина 28-годишен мотоциклист од Скопје

Ана Ололовска

Во основно училиште во тетовско пронајдени бомби и мини од југословенскиот период

Катерина Павлова-Николовска