166 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи извести дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 29 санкции, 19 мерки за возење без возачка дозвола, осум санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила. Изречени се три мерки за користење мобилен телефон, седум санкции за некористење сигурносен појас, четири мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), 54 за непрописно паркирање, соопшти МВР.

Од Министерството велат дека засилените акциски контроли ќе продолжат и во наредните денови.

– Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се додава во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

127 санкционирани возачи во Скопје, 18 возачи на мотоцикл

Ана Ололовска

175 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Ана Ололовска

Посебен режим на сообраќај в сабота во Скопје

Ана Ололовска

146 санкционирани возачи во Скопје, 18 возачи на мотоцикл

Ана Ололовска

179 санкционирани возачи во Скопје

Ана Ололовска

141 санкциониран возач во Скопје, 25 за брзо возење

Ана Ололовска