165 санкционирани возачи во Скопје, 60 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи известува дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

„На територија на град Скопје изречени се вкупно 165 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 60 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл. Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон, 11 санкции за непочитување на првенство на минување, седум мерки за нерегистрирани возила, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)…“, соопшти МВР.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

150 пијани возачи санкционирани изминатата вечер

Ана Ололовска

165 санкционирани возачи во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска

203 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Ана Ололовска

194 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење

Ана Ололовска

130 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

131 санкциониран возач во Скопје, 25 без возачка дозвола

Ана Ололовска