162 санкционирани возачи во Драчево, 20 за неатестирани фолии

Од:

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

– На територијата на Драчево изречени се вкупно 162 мерки, меѓу кои за меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 72 санкции, 20 за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), 14 за возење без возачка дозвола, 10 за нерегистрирани возила. Изречени се и 11 санкции за користење мобилен телефон, 10 прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикли, 11 за некористење сигурносен појас, соопштува МВР.

Министерството известува дека ќе продолжи со засилени сообраќајни контроли и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Би можело да ве интересира

Санкционирани 52 возачи во Тетово кои возеле со над 50 километри на час над дозволеното

Ана Ололовска

Вкупно 102 санкции за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Ана Ололовска

Санкционирани 65 возачи за пребрзо возење на територија на СВР Штип

Ана Ололовска

Акција на СВР Тетово за поголема безбедност на пешаци, велосипедисти, мотоциклисти

Ана Ололовска

Санкционирани 168 возачи во Скопје, 66 за брзо возење

Ана Ололовска

Кумановската полиција казнила 375 возачи на мотор, најмногу во јуни

Ана Ололовска