155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи известува дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 155 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 27 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, пет мерки за возење под дејство на алкохол. Изречени се 11 мерки за нерегистрирани возила, шест санкции за возач почетник, пет санкции за користење мобилен телефон, четири мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…, соопшти МВР.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

203 санкционирани возачи во Скопје, 36 за брзо возење

Ана Ололовска

67 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, 18 упатени на вонреден технички преглед

Ана Ололовска

188 санкционирани возачи во Скопје, 18 за брзо возење

Ана Ололовска

157 санкционирани возачи во Скопје, 21 за брзо возење

Ана Ололовска

84 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, 26 возила се упатени на вонреден технички преглед

Ана Ололовска

Посебен сообраќаен режим во Скопје в среда и четврток, претседателката на EK во посета на државата

Ана Ололовска