154 санкционирани возачи во Скопје

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 154 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 48 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 18 санкции за возење под дејство на алкохол. Изречени се четири мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за нерегистрирани возила…, соопшти МВР.

– Сообраќајните контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

148 санкционирани возачи во Скопје, 60 под дејство на алкохол

Ана Ололовска

167 санкционирани возачи во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сообраќаен хаос во Скопје, заглавено остана и возило на Брза помош со вклучени ротации

Ландов

135 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

Девет технички неисправни автобуси што вршат превоз на ученици, исклучени се од сообраќај

Ана Ололовска

Утре времен сообраќаен режим на улицата „Даме Груев“

Ана Ололовска