150 санкционирани возачи во Скопје, 21 без возачка

Од:

Министерството за внатрешни работи известува дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 150 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 19 санкции, 21 мерка за возење без возачка дозвола, 15 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли. Изречени се пет мерки за користење мобилен телефон, осум санкции за нерегистрирани возила, четири за технички неисправни возила во јавниот превоз, три санкции за возење под дејство на алкохол, пет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…, соопшти МВР.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

228 санкционирани возачи во Скопје, 25 прекршоци од возачи на мотоцикл

Ана Ололовска

196 сообраќајни прекршоци во Скопје, 42 за брзо возење

Ана Ололовска

Посебен режим на сообраќај во Скопје в недела

Ана Ололовска

128 сообраќајни прекршоци во Скопје, 20 за брзо возење

Ана Ололовска

182 санкционирани возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Ана Ололовска

150 пијани возачи санкционирани изминатата вечер

Ана Ололовска