15-годишно момче се удави во Пчиња

Од:

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција.

Според првичните информации на СВР Куманово, момчето родено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно лице и двајца малолетници, вчера во 16:15 часот влегол во водите на Пчиња и се удавил.

Известен е јавен обвинител и извршен е увид.

Би можело да ве интересира

Кумановец со лажна диплома работел како професор по математика

Апел до граѓаните да ја почитуваат железничката сигнализација

Ана Ололовска

Мотоциклист падна во реката Вардар

Ана Ололовска

Воз прегази скопјанец на пругата пред надвозникот кај булевар „Србија“

Ана Ололовска

Загина пешак во Скопје, повредени уште 14 лица во сообраќајки

Ана Ололовска

Во село Зовиќ пронајдена граната од Првата светска војна

Ана Ололовска