15-годишно девојче од Прилеп паднало во провалија

Од:

Вчера во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на местото викано „Чуле” на Селечка планина, атар на село Селце, прилепско, 15-годишно девојче од Прилеп паднало во провалија и се здобило со повреди.

МВР денеска соопшти дека полициски службеници веднаш излегле на местото и бидејќи теренот бил непристапен била повикана алпинистичка екипа од Единицата за специјални задачи при МВР и хеликоптер на МВР, кои во најкратко можно време пристигнала на местото и го извлекле девојчето, кое било префрлено во болницата во Прилеп.

Во разговор со полициските службеници девојчето изјавило дека при пешачење се лизнало и паднало во провалија. За настанот е известен и Јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

15-годишно момче се удави во Пчиња

Ана Ололовска

Се запали бугарски камион на патот од Крива Паланка кон Деве Баир

Четири малолетнички злоупотребиле фотографии на сограѓанки на „Инстаграм“

Четворица повредени во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

Тешко повреден тракторист во струмичко

Татјана Ташкова

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово во прекин поради сообраќајка

Татјана Ташкова