141 санкциониран возач во Скопје, 25 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 141 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 25 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за возење под дејство на алкохол. Изречени се шест мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло, девет мерки што ги прават возачи на моторцикли, девет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, седум санкции за возач почетник…, соопшти МВР

– Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се наведува во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

90 санкционирани возачи во Скопје: 18 за брзо возење

Ана Ололовска

ВИДЕО: Значително намален бројот на жртви на сообраќајниците

Ана Ололовска

219 санкционирани возачи во Скопје: 55 за брзо возење

Ана Ололовска

ЈСП: Во случај на блокада на раскрсницата кај Дом на печат изменет режим на повеќе автобуски линии

Ана Ололовска

191 сообраќаен прекршок во Скопје, 49 за брзо возење

Ана Ололовска

176 сообраќајни прекршоци во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска