138 санкции за брзо возење

Од:

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи известува дека спровела зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 138 возачи.

dobivaj vesti na viber

– Од нив 12 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 64 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 74 надвор од населено место, соопшти МВР и додава дека во наредните денови ќе продолжат со засилените акциски контроли.

– Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

127 санкционирани возачи во Скопје, 18 возачи на мотоцикл

Ана Ололовска

175 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Ана Ололовска

Посебен режим на сообраќај в сабота во Скопје

Ана Ололовска

146 санкционирани возачи во Скопје, 18 возачи на мотоцикл

Ана Ололовска

179 санкционирани возачи во Скопје

Ана Ололовска

141 санкциониран возач во Скопје, 25 за брзо возење

Ана Ололовска