133 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 133 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 26 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, осум санкции за технички неисправни возила. Изречени се три мерки за возење под дејство на алкохол, 10 санкции за зборување на мобилен телефон, шест мерки за непочитување на првенство на минување, три санкции за возач почетник, соопшти МВР.

Оттаму информираат дека засилените акциски контроли ќе продолжат и во наредните денови.

– Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

175 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска