130 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи извести дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 130 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 22 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, четири мерки за возење под дејство на алкохол. Изречени се девет мерки за нерегистрирани возила, пет санкции за возач почетник, осум санкции за користење мобилен телефон, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…, соопшти МВР.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Посебен режим на сообраќај в понеделник

Ана Ололовска

154 санкционирани возачи во Скопје

Ана Ололовска

203 санкционирани возачи во Скопје, 36 за брзо возење

Ана Ололовска

67 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, 18 упатени на вонреден технички преглед

Ана Ололовска

188 санкционирани возачи во Скопје, 18 за брзо возење

Ана Ололовска

157 санкционирани возачи во Скопје, 21 за брзо возење

Ана Ололовска