122 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Од:

Во текот на вчерашниот ден Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот Гевгелија – Куманово, при што санкционирани се 122 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената, информира Министерството за внатрешни работи.

Од нив, 19 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возило со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното.

Од МВР посочуваат дека засилените акциски контроли ќе продолжат и во наредните денови. Оттаму апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Би можело да ве интересира

Полицијата санкционира 69 возачи во Лисиче, 11 за користење мобилен телефон

Ана Ололовска

217 сообраќајни прекршоци во Скопје

Ана Ололовска

152 санкционирани возачи во Скопје, 19 за брзо возење

Ана Ололовска

Во Скопје казни за 122 возачи, 37 за брзо возење

Ана Ололовска

МВР: 175 санкции за брзо возење на автопат Скопје-Гевгелија и магистралата Градско-Прилеп

Ана Ололовска

Санкционирани 163 возачи во Скопје, 75 за брзо возење

Ана Ололовска