105 казни за брзо возење во Штип

Од:

105 возачи од територијата на СВР Штип добија казни за брзо возење, инвормираат од Министерството за внатрешни работи.

„Денеска (28.09.) во периодот од 13 до 19 часот полициски службеници од СВР Штип спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Штип, при што санкционирани се 105 возачи. Од нив 48 на територија на Штип, 17 на територија на Кочани, 15 на територија на Свети Николе… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови“, велат од МВР.

Од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

СВР Тетово изрече 31 санкција за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 94 возачи во Скопје

Ана Ололовска

Изречени 154 казни на возачи во Скопје

Ана Ололовска

Повеќе сообраќајни казни во Тиквешијата годинава, помалку несреќи и жртви

Ана Ололовска

Санкционирани 166 возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Ана Ололовска