ВМРО-ДПМНЕ: Оваа власт земјоделците ги донесe до питачки стап

Од:

СДСМ за сите мерки ги излажа граѓаните. Младите земјоделци апликанти за мерката „Млад земјоделец“ која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година се уште чекаат одговор, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ како реакција на прес-конференцијата на Цветан Трипуновски.

„Министерот Димковски и директорот на платежната Бабовски треба да одговорат има или не средства во програмата за оваа мерка? Доколку има зошто е во застој, доколку нема, зошто нема иако е ветено и распишан повикот?

На земјоделците им е преку глава од лагите на СДСМ. Оваа власт земјоделците ги донесоа до питачки стап. Власта предводена од СДСМ донесе само стагнација во македонското земјоделие.“, се наведува во соопштението на партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски да одговори за средбите со Зоки Кичеец

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски до Костадинов: Колку пари завршија за луксузните забави со Боки Тредичи?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Очигледна е намерата да се сокриваат докази и одолговлекува истрагата за „Рекет“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Василевска: Димитров призна дека Заев соработувал со луѓе кои правеле криминал

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Какви докази поседува Зоран Заев и за кого поседува докази?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Зошто Костадинов е толку исплашен од неговиот довчерашен најдобар пријател Бојан Јовановски?

Ана Ололовска