ВМРО-ДПМНЕ: Оваа власт земјоделците ги донесe до питачки стап

Од:

СДСМ за сите мерки ги излажа граѓаните. Младите земјоделци апликанти за мерката „Млад земјоделец“ која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година се уште чекаат одговор, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ како реакција на прес-конференцијата на Цветан Трипуновски.

„Министерот Димковски и директорот на платежната Бабовски треба да одговорат има или не средства во програмата за оваа мерка? Доколку има зошто е во застој, доколку нема, зошто нема иако е ветено и распишан повикот?

На земјоделците им е преку глава од лагите на СДСМ. Оваа власт земјоделците ги донесоа до питачки стап. Власта предводена од СДСМ донесе само стагнација во македонското земјоделие.“, се наведува во соопштението на партијата.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Кој менува Изборен закон на три месеци пред избори, во која нормална земја се случуваат такви работи?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Три години владее режимот на Зоран Заев во кој за нив има мед, а за народот леб и сол

Ана Ололовска

Министерството за одбрана до ВМРО-ДПМНЕ: Ако толку сте загрижени за одбраната, гласајте го новиот закон

Ана Ололовска

Ѓорчев во САД на средби со сенаторот Тед Крус и повеќе конгресмени

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Годината која ја најавуваа за економска е најтешката и најсиромашната за живот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Нацев: Шеќеринска упати несоодветен персонал во последната мировна мисија во Авганистан

Ана Ололовска