СДСМ: Мерките за замрзнување на цените го штитат стандардот на народот

Од:

СДСМ со одговорни и ефикасни мерки и политики го ублажува ударот од глобалната економска криза велат од партијата.

– Со мерките за замрзнување на цените се штити стандардот на народот. Цената на белиот и полубелиот леб е замрзната на 33 денари. Цените на млекото и на млечните производи се намалени за 10, а на тестенините за 15 проценти. Оризот и јајцата од кокошка се продаваат по цени од 15 март. Се прават пресметки за замрзнување на цените на овошјето и зеленчукот, со кои нема да се намалат откупните цени за земјоделците. СДСМ продолжува со реализација на мерки и политики, што го заштитуваат и унапредуваат животниот стандард на сите граѓани, се вели во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Филипче: Привилегирани поединци на сметка на запоставување на мнозинството членови нема да има

Деспотовски: Покренавме бран на промени во СДСМ, ја враќаме моќта кај луѓето

Спасовски: Програмата на Владата е далеку од ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ, различна од се она што го говореше

(ВИДЕО) СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги излажа граѓаните, нема поништување на Преспанскиот, нема промена на Преговарачка рамка

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Предраг Петровиќ

СДСМ: ДПМНЕ го излажа народот, Митева и 77-те послушници на Мицкоски имаа можност да зборуваат ама молчеа

Предраг Петровиќ