Во Битола вечерен Новогодишен џез концерт „Приказна за еден град“

Од:

НУ Центар за култура-Битола вечер организира новогодишен џез концерт „Приказна за еден град” на кој ќе настапат Џон Илија Апелгрин, Оливер Јосифовски, Дамир Имери, Славчо Коцев, Ади Имери, Сенад Хусеин, Рики Трајановски и Демир Кантуровски.

Од НУ Центар за култура-Битола информираат дека влезниците за концертот се продадени, а пред почетокот на културниот настан ќе биде отворена изложба на уметнички скулптури изработени кои ќе бидат изложени во фоајето на Центарот за култура.

Би можело да ве интересира

Јордан Костов, „Кобалт код унит“ и „Светлост“ вечер на фестивалот „Крај Вардарот џез“

Ана Ололовска

Баги Биг Бенд со видео за Светскиот ден на џезот

Ана Ололовска

Онлајн видео концерти за Меѓународниот ден на џезот

Ана Ололовска

Квартет тромбони со концерт во Софија – „Класиката го среќава џезот“

Ана Ололовска

RADIOHEADJAZZ донесе виртуозност и уникатност!

Ана Ололовска

Концерт „RADIOHEADJAZZ!“ на Биг-Бендот на Здружението на џез-музичари

Ана Ололовска