ВИДЕО: Нов македонски краток филм – „Помеѓу“

Од:

Македонскиот автор Владимир Митревски – Ѓуле сними нов краток филм кој носи наслов „Помеѓу“.

Филмот ќе биде премиерно прикажан во среда на 6ти февруари во 20 часот во Кинотеката на Македонија.

Митревски е познат и по минатогодишниот филм „Reddakh“, филм кој го илустира светот на македонската гејминг заедница.

Би можело да ве интересира

Уапсен маж осомничен за неовластена дистрибуција на филмот „Недела“

Бен Афлек го откри најлошиот филм во кариерата

Скорсезе снима нов филм за Исус кој нема да трае три часа: Се обидувам да ја доближам религијата до луѓето

Мел Гибсон работи на новото продолжение на филмскиот серијал кој го прослави

Предраг Петровиќ

Филмот „М“ на Вардан Тозија доби награда за најдобар филм на фестивал во Њујорк

Филмот „Наполеон“ конечно ќе ја види светлината на денот

Предраг Петровиќ