„Taste the south” фестивал во Гевгелија

Од:

Нов фестивал „TASTE THE SOUTH” или вкуси го југот ќе се одржи во Гевгелија на 15-ти, 16-ти и 17-ти Септември.

Фестивалот „TASTE THE SOUTH” во Гевгелија е манифестација која ќе има за цел преку забавно-културни содржини да ги претстави локалните производители на храна и пијалаци пред домашните и интернационалните посетители.

Преку презентација на разновидни пивски, вински производители, производители на храна, занаетчии од Гевгелискиот крај и мал број на национални учесници, придружено со фантастична селекција на храна и деликатеси од локалните ресторани вклучени во проектот да се претстават вкусовите на Гевгелија.

Дополнително, анимација на посетителите со музика, базар на ракотворби, уметнички креации каде главен акцент ќе биде дадено на домашните уметници и музички изведувачи со цел да се поддржи и стимулира македонската култура и музичка сцена.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Штрковите во Гевгелиско колабираат и дехидрираат поради топлото време

A1on

Општата болница во Гевгелија опремена со ново возило за Итна помош донација од Новоматик Македонија

Србин со нож ранил маж во кафеана во угостителскиот објект на бензинската пумпа во Јосифово

Горан Наумовски

ВИДЕО: Град со големина на орев го погоди Гевгелиско

Градоначалникот на Гевгелија префрлил 36.000 евра на ракометен клуб основан од татко му, обвинија од СДСМ

Орце Костов

Едно лице загина во сообраќајката на патот Гевгелија-Богданци: Се судриле четири автомобили

А1он