Самостојна изложба на Касиопеја Наумоска во Гевгелија

Од:

Во галеријата „Култ“ во Гевгелија утревечер ќе биде отворена 15-тата самостојна изложба на ликовната уметница Касиопеја Наумоска.

Сликите што ќе бидат изложени се од последните три години и се работени во техника масло на платно.

Окупацијата е повторно емоции, настани, приказни, тајни, но насликани со мој начин на доживување, користејќи ги сите ликовни елементи и принципи, изјави авторката Наумоска.

kasiopeja1

Би можело да ве интересира

Почина сликарот Таки Павловски

Ана Ололовска

Утре започнува шестото издание на мултимедијалниот фестивал ArtArea/Артерија

Ана Ололовска

Започна 15-та јубилејна Меѓународна графичка работилница „Софија“ во Богданци

Ана Ололовска

Зоран Попоски изложува на Месецот на дигитална уметност во Париз

Ана Ололовска

Изложба на проширено кино „Терански Фрагменти“

Ана Ололовска

Избрани четворицата финалисти за наградата ДЕНЕС за млад визуелен уметник до 35 години

Ана Ололовска