Петтиот „Џез фест“ во Тетово на отворена сцена на музичкото училиште

Од:

„Џез фест 2020“ годинава ќе се одржи на отворена сцена во дворот на музичкото училиште „Тодор Скаловски-Тетоец“ во Тетово, најавуваат организаторите. Предвидени се три вечери, од 25 до 27 август, на кои ќе настапат три групи.

Како што соопштија организаторте, првата вечер, 25 август, ќе настапи Сашо Поповски трио, наредниот ден – Сетстат бенд, а на последната вечер, 27 август, ќе гостува Влашент Сата бенд од Албанија.

Сите концерти ќе почнуваат во 20 часот, а влезот е бесплатен.

Би можело да ве интересира

Започнува 6.издание на Џез фактори фестивалот во Битола

Ана Ололовска

Светски познатиот пијанист Дејан Илијиќ и стипендист на Беркли настапува вечерва на „Крај Вардарот Џез“

Ана Ололовска

Почнува фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во Македонска филхармонија

Ана Ололовска

Џез фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во Македонска филхармонија

Ана Ололовска

Во недела започнува Фестивалот на џез, ворлд и современа музика во Велес

Горан Наумовски

Концерт на Младинскиот оркестар при ЦК „Трајко Прокопиев“ во КИЦ на РСМ во Софија

Ана Ололовска