Одложени сите настани и проекции во Кинотека

Од:

Кинотеката на Република Северна Македонија соопшти дека сите јавни активности и проекции ги одложуват за 14 дена, почнувајќи од денеска до 24 март 2020 годинава.

Оваа одлука, како што информира Кинотеката, е согласно препораките од Министерството за здравство од состанокот на Kомисијата за заразни болести одржан денеска.

– За сите нови информации, дополнително ќе бидете известени.

Како и сите граѓани, така и Кинотеката одговорно ќе ги спроведува сите препорачани мерки на претпазливост, се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

Он-лајн достапна и монографијата „Манаки“на Игор Старделов

Ана Ололовска

Сите броеви на списанието „Кинопис“ достапни онлајн

Ана Ололовска

Коле Ангеловски и Зорка Тодорова-Младеновиќ добитници на „Златен објектив“ за 2020 година

Ана Ололовска

Изминатите броеви на „Кинопис“ достапни преку веб-страницата на Кинотека

Ана Ололовска

Кинотека со онлајн македонски филмови порачува – граѓаните да седат дома

Ана Ололовска

Десет реставрирани филмови со Чарли Чаплин во Кинотеката во март

Ана Ололовска