Номинираните филмови за Оскар најсимнувани

Од:

Симнувањето на скринерите (филмови снимени од кино платното) од интернет не ззастанува, па изминатата недела најсимнуван филм е Wreck It Ralph.

Се на се, бројката на скринерите е во благ пад, иако топ 10 најсимнувани филмови сите се DVD скринери.

Wreck It Ralph дебитираше на првото место неделава, оставајќи го зад себе новиот филм за Џејмс Бонд кој веќе подолго време е на BitTorrent.

Life of Pi го зазеде третото место, а Gangster Squad и The Master (и двата дебитанти) се најдоа зад него.

Листата на најпиратирани филмови за изминатата недела изгледа вака:

1. Wreck It Ralph
2. Skyfall
3. Life of Pi
4. Gangster Squad
5. The Master
6. Silver Linings Playbook
7. Argo
8. Django Unchained
9. The Hobbit: An Unexpected Journey
10. The Haunting in Connecticut 2

Би можело да ве интересира

Уапсен маж осомничен за неовластена дистрибуција на филмот „Недела“

Бен Афлек го откри најлошиот филм во кариерата

Скорсезе снима нов филм за Исус кој нема да трае три часа: Се обидувам да ја доближам религијата до луѓето

Мел Гибсон работи на новото продолжение на филмскиот серијал кој го прослави

Предраг Петровиќ

Филмот „М“ на Вардан Тозија доби награда за најдобар филм на фестивал во Њујорк

Филмот „Наполеон“ конечно ќе ја види светлината на денот

Предраг Петровиќ