(ВИДЕО) Љума: Хоакин Феникс, Тод Филипс и кинематограферот на Скорсезе ни даваа најголема поддршка

Од:

Кинематограферот Самир Љума, кој заедно со Фејми Даут се потпишаа зад фотографијата во „Медена земја“ и беа наградени од Американската асоцијација на кинематографери, на денешната прес-конференција рече дека во изминативе три недели колку што престојуваат во Холивуд се дружеле со многу филмски ѕвезди.

„Ние допатувавме во Лос Анџелес уште пред три недели заради наградата од Американската асоцијација на кинематографери. Имавме можност непосредно да се дружиме и да разговараме со многу филмски ѕвезди. Ако треба да одвојам некои, најголема поддршка ни даваа актерот Хоакин Феникс, режисерот на ‘Џокер’, Тод Филипс и кинематограферот на Мартин Скорсезе, Родриго Прието. Откако ќе слегнат впечатоците ќе објавиме фотографии од овие дружби“, рече Љума на денешната прес-конференција со целата екипа реализирана со видеојавување од Холивуд.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Атиџе од Медена земја ја сними својата прва студиска песна

Искра Манојлоска

„Медена земја” го отвори Фестивалот на документарен филм во Словенија

Ана Ололовска

Спасовски им врачи плакета на авторите на „Медена земја“: Благодарам што нé направивте горди со освоените награди и номинациите

Ана Ололовска

Спасовски: Пари за „Медена земја“ има

Ана Ололовска

Град Скопје ќе ја награди екипата на „Медена земја“ со 600 илјади денари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Георгиев: Две номинации за „Медена земја“ се повеќе од еден „Оскар“

Ана Василевска