CHRISTMAS IN NEW YORK – Голем добротворен концерт на Македонско – американската алумни асоцијација

Од:

По минатогодишниот успех на „One night in America“, овој декември Македонско – американската алумни асоцијација (МААА) организира голем добротворен концерт на најпопуларните американски поп и џез композиции поврзани со новогодишните и божикни празници под наслов „Christmas in New York“ во изведба на Биг бендот на Здружението на џез музичари (ЗЏМ).

Со оркестарот ќе диригира Џијан Емин, а како солисти ќе настапат Ирина Карамарковиќ и Џон Илија Апелгрен.

Kонцертот ќе се одржи во големата сала на Македонската филхармонија на 15 декември 2018, сабота, од 20 часот.

Би можело да ве интересира

Четврто издание на фестивалот „Џез фактори“ во Битола

Ана Ололовска

Вечерва премиера на албумот- првенче на Кривопаланечкиот џез пијанист Гордан Спасовски

Ана Ололовска

Dzijan Emin & Magical Orchestra – Live in Ohrid – првиот албум на ЗЏМ Рекордс

Ана Ололовска

Почина џезерот Чик Кореа, кој двапати настапи пред скопската публика

Ана Ололовска

Завршен концерт од манифестацијата „Today it’s all about jazz vol. 4“

Ана Ололовска

Почнува 39. Скопски џез фестивал

Ана Ололовска