CHRISTMAS IN NEW YORK – Голем добротворен концерт на Македонско – американската алумни асоцијација

Од:

По минатогодишниот успех на „One night in America“, овој декември Македонско – американската алумни асоцијација (МААА) организира голем добротворен концерт на најпопуларните американски поп и џез композиции поврзани со новогодишните и божикни празници под наслов „Christmas in New York“ во изведба на Биг бендот на Здружението на џез музичари (ЗЏМ).

dobivaj vesti na viber

Со оркестарот ќе диригира Џијан Емин, а како солисти ќе настапат Ирина Карамарковиќ и Џон Илија Апелгрен.

Kонцертот ќе се одржи во големата сала на Македонската филхармонија на 15 декември 2018, сабота, од 20 часот.

Би можело да ве интересира

Концерт на Младинскиот оркестар при ЦК „Трајко Прокопиев“ во КИЦ на РСМ во Софија

Ана Ололовска

Меѓународниот ден на џезот во Битола одбележан со концерт на Тони Китановски Трио

Ана Ололовска

Концертот на Тони Китановски Трио ја става Битола на глобалната мапа на градови кои го одбележуваат Меѓународниот ден на џезот

Ана Ололовска

Почна јубилејниот 10. Џез викенд-фестивал во Прилеп

Ана Ололовска

Четврто издание на фестивалот „Џез фактори“ во Битола

Ана Ололовска

Вечерва премиера на албумот- првенче на Кривопаланечкиот џез пијанист Гордан Спасовски

Ана Ололовска