Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

Најплатениот модел во светот позираше сосема гола

А1он
Официјално најдобро платениот супермодел во светот, Жизел Бундхен уште еднаш го покажа своето „чудесно“ тело за магазинот „ВОГ“. И повторно докажа зошто се наоѓа на
Магазин

Белгиските медиуми се потсмеваат со Мадона

А1он
Синоќешниот концерт на американската пејачка Мадона во Брисел е повод за потсмешливи статии во локалните весници денеска. Не сите билети биле продадени, а во анализите
Магазин

Турските серии се виновни за зголемениот криминал и разводи на Блискиот Исток

А1он
Турските серии се виновни за зголемувањето на криминалот и разводите на Блискиот Исток, тврди телевизијата Ал Арабија, алудирајќи на сериите „Ѓумуш“ и „Долина на волците“.
Магазин

Американка го тужи Џастин Бибер поради „трауми од неговиот концерт“

А1он
Иако тинејџерките по правило лудуваат по 18-годишната поп ѕвезда Џастин Бибер, сепак кај некои жени очигледно неговиот шарм и изведби предизвикуваат спротивен ефект. Така, Американката
Магазин

По 15 месеци им го уништија медениот месец на принцот Вилијам и Кејт

А1он
Австралиското списание „Вименс Деј“ по првпат досега објави тајно снимени фотографии од медениот месец на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кетрин Мидлтон. Фотографите се
Магазин

Том Круз конечно се насмеа, ако ја нема Сури, го има Конор покрај себе

А1он
Најплатениот актер во светот, Том Круз конечно се насмеа , благодарение на Конор, неговиот син кој успеа да извлече насмевка од татко си. Ова е