Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

Благајничка во Комерцијална банка „олеснила“ клиент за 12.000 евра

А1он
М.С.(53) од Прилеп вработена како благајник во „Комерцијална банка“ , во филијалата во Прилеп доби кривична пријава за сторени кривични дела „злоупотреба на службената положба
Македонија

ВИДЕО: Кој прв ќе поднесе барање за доверба на Влада?

А1он
Во седиштето на СДСМ на Бихачка, заседава опозицискиот фронт, кој расправа околу барањето за доверба на Владата, кое најавија дека ќе го поднесат денеска. По
Македонија

ЗНМ за наводното убиство во Солун: Професионален однос и одговорност, а потоа ексклузивност и сензација

А1он
Советот на честа уште еднаш повикува на професионален однос, етичко однесување и почитување на Кодексот на новинарите. Овде пред се мислиме на објавувањето на информацијата
Македонија

Пронајдена избодена девојка во подземна гаража во Скопје

А1он
26-годишна девојка ноќеска била пронајдена избодена во подземна гаража на улицата „Миле Поп Јорданов“ во Скопје. Од МВР информираат дека младата девојка била пронајдена со
Македонија

Трета жртва на западно-нилската треска – почина 2-годишното девојче

А1он
Почина 2 и полгодишното девојче кое беше заразено со вирусот, информираат од Клиниката за инфективни болести. Во текот на денот се очекува официјална потврда од
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ од Струга бара помош од државата против Рамиз Мерко

А1он
Струшкото ВМРО-ДПМНЕ бараат помош од државата за да „ги реши проблемите во Струга и да се справи со градоначалникот Рамиз Мерко, кој останува упорно на
Македонија

Човек со исто име со дописникот на МИА тврди дека владата е вмешана во случајот со „убиството“ во Солун

А1он
Човек што се вика исто како и актулениот дописник на МИА од Брисел преку фејсбук, заедно со еден водител кој тврди дека неговиот профил е