Македонските одбојкари загубија и од Естонија

Македонската одбојкарска репрезентација е поразена и во третиот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2017. „Црвено-жолтите“ денес загубија од Естонија и со три порази го завршуваат турнирот во Романија.

Македонија го доби првиот сет со 28:26, потоа следуваа два сета за Естонците 25:22 и 25:23, нашите одбојкари изедначија на 2-2 по 27:25 во четвртиот сет, а во решавачкиот петти беше 15:11 за противникот.

По овој резултат Македонија остана на последното место во Ф-групата и без шанси за пласман на ЕП ќе патува на вториот квалификациски турнир во Чешка.

Одбојкарите на Струмица поразени во првиот натпревар во Лигата на шампиони од Олимпијакос

Србија и Хрватска заеднички организатори на Светско првенство

Италијанските одбојкарки го освоија златниот медал на Олимписките игри во Париз

Француските одбојкари ја совладаа Полска и го одбранија златниот медал

Српската репрезентативка преживеала пекол: Прво ја нападнале со ножеви, па и ставиле пиштол на глава

Нов инцидент во Турција: Одбојкарки однесени во болница по нападот на навивачите