Во САД: Пукање во хотел, најмалку 20 повредени

Од:

Масовно пукање во хотелот „Хајат Реџинси“ во Бафало, Њујорк.

Според првите податоци добиени од надзорните камери на полицијата, пријавен е инцидент во кој може да бидат повредени најмалку 20 лица.

Тамошните медиуми јавуваат дека има информации дека неколку лица се примени во болницата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Исчезна петгодишно девојче на Флорида, полицијата ја пронајде во мочуриште

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Германската морнарица по грешка ќе собореше американски дрон во Црвено Море

Катерина Ѓуровски

Големи пожари во Тексас, пожарот зафати 500.000 хектари земја

Објавена нова проценка на САД: На Украина и се заканува катастрофа до пролет

ВИДЕО: Американец до смрт ја претепал 5-годишната ќерка, телото го чувал во торба