Во Франција 13.000 новозаразени, 215 починати

Од:

Во Франција, во последните 24 часа се регистрирани 13.157 нови случаи на коронавирус, а починале 215 лица, соопшти Министерството за здравство.

Во Франција воспоставени се строги ограничувачки мерки за контрола на коронавирусот.

Повеќе од 2,1 милиони луѓе се заразени, а 48,732 починале од почетокот на пандемијата.

Би можело да ве интересира

Франција абортусот го прогласи за уставно право

ВИДЕО: Во Франција горат 900 тони литиумски батерии

Во Франција, бројот на случаи на сифилис се зголеми за 110% за две години

Франција бара од Приштина веднаш да ја прекине одлуката за забрана на динарот

Француската полиција приведе 18 земјоделци

Земјоделците втор ден ги блокираат автопатите околу Париз