(ВИДЕО) После големиот грабеж во Бања Лука, полицијата го блокираше градот

Од:

Откако тројца разбојници извршија грабеж во Бања Лука, земајќи со себе неверојатни два милиони конвертибилни марки (еден милион евра), веднаш реагираше полицијата.

Поставени се полициски блокади и контролни пунктови на излезот од градот за да се обезбеди брза идентификација и фаќање на сторителите, а полицајци патролираат низ градот. Кражбата од два милиони марки била извршена во моментот кога сопственикот на менувачница требало да влезе во семејниот дом. Потрагата по разбојниците е во тек.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ограбил бензинска пумпа во Чаир

Ограбена малолетничка во Градскиот парк во Скопје

Во Скопје: Разбојник од банка украл 2,6 милиони денари

Хрват и радовишанка сакале да ограбат црква, со нож му се заканувале на клисарот

Горан Наумовски

Жена од Ростуше украла пари од спортска обложувалница

Горан Наумовски

Ограбена филијала на банка во Скопје